ZAPRASZAMY DO JANOWA PODLASKIEGO !

WSZYSTKIE OSOBY ZAINTERESOWANE ZWIEDZANIEM PODLASIA ORAZ

STADNINY KONI W JANOWIE PODLASKIM

od 1 maja 2016 !

prosimy o kontakt 603 609 794

lub mail: stowarzyszenie.janowpodlaski@interia.eu
piątek, 13 maja 2011

zaproszenie na PTASI MARATON 16 maja 2011 !

Stowarzyszenie Turystyczno-Kulturalne w Janowie Podlaskim również zaprasza i poleca !Zaproszenie do udziału w Ptasim Maratonie


Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków organizuje w okresie od 16 maja 2011 r. do 13.06.2011 r. Ptasi Maraton. W całej Polsce, w różnych ostojach ptasich drużyny będą rywalizować ze sobą o wykrycie największej liczby gatunków ptaków.
Ptasi Maraton w ostoi ptasiej „Dolina Dolnego Bugu” odbędzie się 16 maja 2011 r.
pod Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Podlaskim o godzinie 8:00.
Zbiórka
Wycieczka ta jest kolejnym z elementów projektu Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków „Bliżej natury – identyfikacja i merytoryczne przygotowanie lokalnych animatorów przyrodniczych”, który ma na celu poznanie przez mieszkańców okolicy przyrody obszaru natura 2000 „Dolina Dolnego Bugu” oraz uświadomienie o płynących z tego korzyściach.
Dodatkowo ma popularyzować wśród lokalnego społeczeństwa obserwowanie ptaków.
W Ptasim Maratonie może wziąć udział każdy, kto zniesie trudy długiej pieszej wyprawy.
Przewodnikiem będzie Jarosław Mydlak, pracownik Nadleśnictwa Biała Podlaska.
Zainteresowane osoby udziałem w pieszej wyprawie prosimy o kontakt z animatorem przyrodniczym Jarosławem Mydlakiem tel. 781826046 mail: kurhanik@tlen.pl.
Trasa maratonu będzie przebiegać wzdłuż Bugu w okolicach miejscowości: Janów Podlaski, Pawłów Stary, Buczyce Stare, Bubel Łukowiska, Bubel Stary i Gnojno.
Na trasę warto zabrać ze sobą: lornetki, atlasy ptaków, terenowe obuwie, ubranie nie płoszące ptaków, płaszcz przeciwdeszczowy, wodę mineralną, kanapki i dobry humor.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz