ZAPRASZAMY DO JANOWA PODLASKIEGO !

WSZYSTKIE OSOBY ZAINTERESOWANE ZWIEDZANIEM PODLASIA ORAZ

STADNINY KONI W JANOWIE PODLASKIM

od 1 maja 2016 !

prosimy o kontakt 603 609 794

lub mail: stowarzyszenie.janowpodlaski@interia.eu
Przewodnik po Południowym Podlasiu - Marzena Grabowska-Nowicka zaprasza!


Zapraszam do wspólnego zwiedzania!     


        Nazywam się Marzena Grabowska-Nowicka, urodziłam się w Gdańsku. Jestem związana z turystyką od najmłodszych lat. Zaczęło się od pracy w różnych, nadmorskich ośrodkach wczasowych, kiedy to zarabiałam w wakacje jako animatorka czasu wolnego, kelnerka lub recepcjonistka. Później studiowałam w Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie i ukończyłam specjalizację –Agroturystyka, a pracę magisterską pisałam na temat eko-agroturystyki. Od 2003 roku mieszkam na południowym Podlasiu, a jego walory przyrodniczo-krajobrazowe, poznałam odbywając staż absolwencki w Dyrekcji Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu” w Janowie Podlaskim. Urzekła mnie ziemia nadbużańska ze swoim barwnym folklorem, burzliwą historią, a najbardziej półdziką przyrodą.
Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy z Jakówek
Wspaniali ludzie, których mam przyjemność spotykać mieszkając tutaj, utwierdzają mnie w miłości do Podlasia. Od kilku lat dzielę się nią z gośćmi, turystami odwiedzających ten zakątek polskiej ziemi. Pokazuje najciekawsze miejsca, opowiadam legendy, historie z mrocznych czasów, przybliżam prostą, chachłacką mowę, inicjuje spotkania z ciekawymi ludźmi (np. z p. M. Falkiewiczem), lokalnymi twórcami, podlaskimi grajkami, jeśli trzeba wiem gdzie się zgłosić, aby „zamówić” pokaz obrzędu ludowego.

Przyroda - na wyciągniecie ręki ;) 

„Zaszczepiam” wszystkim chęć poznania tej krainy, namawiam do przyjazdu na dłużej i chyba mi się to udaje bo większość wraca…   
Jestem prezesem Stowarzyszenia Turystyczno-Kulturalnego w Janowie Podlaskim, współpracuje z właścicielami pensjonatów, hoteli, gospodarstw agroturystycznych, instruktorami jazdy konnej, wiem min. gdzie można postrzelać z KBS-u, jak zwiedzić forty, gdzie jest jedno z największych głazowisk w Polsce, w którym rezerwacie żyją żółwie błotne, a gdzie można zobaczyć krążącego orlika krzykliwego i oczywiście oprowadzam po najsłynniejszej i najstarszej w Polsce - Stadninie Koni w Janowie Podlaskim/Wygodzie.                             
 Kontakt: kontakt@janowpodlaski.com      tel. 502 419 427
z wizytą u Macieja Falkiewicza - artysty malarza 
__________________________________________________________________________________

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz