ZAPRASZAMY DO JANOWA PODLASKIEGO !

WSZYSTKIE OSOBY ZAINTERESOWANE ZWIEDZANIEM PODLASIA ORAZ

STADNINY KONI W JANOWIE PODLASKIM

od 1 maja 2016 !

prosimy o kontakt 603 609 794

lub mail: stowarzyszenie.janowpodlaski@interia.eu
sobota, 14 stycznia 2012

jakie plany w związku z placem przy Starej Plebanii ?

Relacja po zebraniu ...

spotkanie przebiegało ogólnie w spokojnej atmosferze. Pierwszy głos w sprawie zabrał Wójt Jacek Hura, który przedstawił propozycję od strony Urzędu Gminy, a mianowicie zaproponował Radzie Parafialnej oraz wszystkim zainteresowanym, zamianę gruntów gminnych na działkę Rektoratu Kościoła św. J. Chrzciciela (obecnie dzierżawioną przez nasze Stowarzyszenie). W dalszej perspektywnie zbudowanie na tym placu stadionu pełnowymiarowego. Następnie głos zabrały kolejne osoby, uzasadniając swoje wypowiedzi różnymi argumentami za i przeciw.
Moje wystąpienie miało na celu zakomunikowanie, że dzierżawimy nieruchomość o której mowa na zebraniu. Przedstawiłam,  co do tej pory udało nam się zrobić i chciałam uzyskać odpowiedź co dalej z budynkiem Starej Plebanii. Pan Wójt zaproponował naszej organizacji przeniesienie się do GOK-u. Faktycznie jest tam napewno czyściej i cieplej, ale co ze specyficznym klimatem Starej Plebanii? Ludzie, odwiedzający ten budynek są zachwyceni nastrojem i specyfiką miejsca.
Mocno zaatakował naszą organizację pan Grabowski, zarzucając zaniedbania w użytkowaniu Starej Plebanii i placu. Miał pewnie rację, bo wiele rzeczy nie wygląda tak jak byśmy chcieli, jak zakładaliśmy początkowo. Działamy społecznie i jesteśmy organizacją "non profit". Chętnie przyjmiemy nowe osoby, które mogłyby pomóc nam w lepszym zagospodarowaniu budynku po śp. ks. J. Starku. Tak naprawę to budynek,  chcielibyśmy zachować, ponieważ plac = ponad 1 ha ziemi, jest bardzo trudno utrzymać w dobrym stanie bez dotacji. Do tej pory robimy co możemy i pomagają nam ludzie dobrej woli, np. wykaszając plac. Szukaliśmy sponsorów, jednak kto z Państwa inwestowałby pieniądze w budynek, który jest tylko dzierżawiony i w każdej chwili można go stracić. Jak pokazały ostatnie dni...


Stowarzyszenie Turystyczno-Kulturalne w Janowie Podlaskim, to w tej chwili jedna z niewielu, organizacja pozarządowa, która działa na terenie Janowa Podlaskiego, promuje przyrodę, kulturę i historię południowego Podlasia - czytaj posty niżej.

Nikt nie broni komuś zrobić to lepiej...

z wyrazami szacunku - Marzena Grabowska-Nowicka
Prezes
Stowarzyszenie Turystyczno-Kulturalne w Janowie Podlaskim

___________________________________________________________________________________________

Ksiądz Dziekan ogłosił, że odbędzie się spotkanie w sprawie przekazania placu przy Starej Plebanii koło Kościoła św. J. Chrzciciela, na rzecz Urzędu Gminy w Janowie Podlaskim.
Zebranie Rady Parafialnej i wszystkich zainteresowanych odbędzie się w niedzielę 15 stycznia 2012 roku na godzinę 10.30 prawdopodobnie w salce katechetycznej.

Nasze Stowarzyszenie dzierżawi budynek i plac od 2007 roku. Wiele rzeczy wydarzyło się w tym miejscu przez te 5 lat !
Odwiedziło naszą Stara Plebanię ponad 2000 osób, odbyło się ponad 20 spotkań, w tym wystaw fotograficznych i malarskich. To był dobry czas!
Czekamy co przyniesie nam ten rok....

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz