ZAPRASZAMY DO JANOWA PODLASKIEGO !

WSZYSTKIE OSOBY ZAINTERESOWANE ZWIEDZANIEM PODLASIA ORAZ

STADNINY KONI W JANOWIE PODLASKIM

od 1 maja 2016 !

prosimy o kontakt 603 609 794

lub mail: stowarzyszenie.janowpodlaski@interia.eu
środa, 13 maja 2009

Goście z różnych europejskich uczelni odwiedzili nasz stowarzyszeniowy ogródek


Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie - Katedra Ekonomiki i Organizacji Agrobiznesu jest organizatorem programu intensywnego pt.: "Znaczenie rolnictwa w tożsamości terytorialnej i konkurencyjności obszarów wiejskich" realizowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus. W programie uczestniczyło około 60 studentów z 14 uniwersytetów z obszaru Unii Europejskiej wraz z opiekunami naukowymi.

W dniach 22-24 kwietnia 2009 gminę Janów Podlaski, odwiedziła jedna z ośmiu grup w składzie:

opiekun naukowy Vanesa Zderic ze Słoweni i mgr Renata Gawda z Polski oraz studenci: Lotte Staelens z Belgi, Karolis Saulauskas z Litwy, Juan Tur Cardona z Francji, Nicola Bertolini z Włoch, Anna Bardi z Węgier, Christina Götze z Niemiec oraz Małgorzata Łazeba z Polski.

Goście nocowali w Gospodarstwie Agroturystycznym u Anety i Jarka w Buczycach Starych. Zwiedzili najciekawsze miejsca na terenie gminy, w tym Kolegiatę św. trójcy, Galerię Autorską Macieja Falkiewicza, a także odwiedzili gospodarstwa rolne i sadownicze oraz przetwórnie. W czasie krótkiego postoju, odpoczywali pod starą lipą przy Starej Plebanii. Zapoznali się z projektem "Piękny ogród w Janowie Podlaskim.." dotowanego przez Fundację Wspomagania Wsi. Studentom spodobał się pomysł zachowania polskich, starych odmian drzew owocowych oraz zbierania różnych tradycyjnych roślin ozdobnych sadzonych w ogrodach na podlaskiej wsi. Wieczorem obejrzeli pokaz slajdów z Podlaskiego Przełomu Bugu. Pani Maria Ochnik z wnuczką Kasią opowiedziały o tradycji w wiejskiej kulturze. Zaprezentowały dawny strój ludowy oraz piesni podlaskie.
"To był zaszczyt dla mnie i przyjemność móc oprowadzić takich turystów" - stwierdziła Marzena Grabowska-Nowicka - prezes Stowarzyszenia Turystyczno-Kulturalnego ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz